Koszty miotu

Jeśli planujesz przygodę hodowlaną i chcesz pokryć swoją sukę, powinieneś przeczytać tę stronę. Znajdziesz tu prawie kompletne zestawienie kosztów miotu.
Jesli nie planujesz miotu, a uważasz że hodowla to taki swietny interes, także przeczytaj to podsumowanie. Oczywscie zakłada ono "normalne" podejscie do hodowli, dbanie o zdrowie psów i ich psychikę, zapewnienie najbardziej optymalnych warunków rozwoju i najlepszej karmy.
 
Koszty ogólne związane z miotem, ponoszone jednorazowo (zakładając, że twój pies jest zarejestrowany w ZKwP i posiada wyrobiony rodowód, a ty masz opłacone składki:) Koszty związane z kryciem, ponoszone jednorazowo: Koszty przypadające na 1 szczeniaka w okresie od urodzenia do 8 tygodnia (należy przemnożyć przez ilość szczeniąt w miocie): Podsumowując: W zestawieniu nie zostały uwzględnione inne nieprzewidziane wydatki, np. interwencja weterynarza w przypadku trudnego porodu, problemy zdrowotne suki po porodzie lub szczeniąt, koszty operacji lub uśpienia szczeniąt w przypadku wystąpienia dermoid sinus, wyprawki dla maluchów, zabawki i smakołyki, dodatkowe serie szczepień.  Ponadto koszty ogłoszeń o miocie w prasie kynologicznej, w internecie lub w katalogach wystawowych. Należy pamiętać, że w razie wystąpienia jakiś wad genetycznych u szczeniąt, to hodowca pokrywa koszty ich leczenia.

Nie uwzględniłam również bezpłatnego urlopu jaki nalezy wziąć na 2-miesięczny czas odchowu szczeniąt :))